Gdzie łowić w województwie śląskim?

doświadczony wędkarz na połowie

Każdy rejon Polski ma swoje najlepsze do łowienia ryb obszary – rzeki, jeziora, godne polecenia przez doświadczonych wędkarzy łowiska. Również w województwie śląskim znajdziemy wiele miejsc, w których można liczyć na owocny połów.

Godne polecenia są lokalizacje na terenie całego województwa – i w okolicy Częstochowy i na Śląsku i w Beskidach. W górach szczególnie poleca się dwa jeziora – Żywieckie i Międzybrodzkie, w których wielu wędkarzy łowi ryby nawet co tydzień. Są one bogate w wiele gatunków ryb, warto więc wybrać się w te okolice. Na Śląsku poleca się również jeziora, między innymi Pogorię czy Paprocany. W rejonie Częstochowy poleca się za to Zbiornik Grodzisko – łowisko czynne jest przez cały rok. Warto dodać że to stawy komercyjne. Okolice Bielska-Białej to także łowisko w Janowicach, Zatorze, Ochabach czy Ustroniu. Każde z nich ma swoje strony internetowe, dzięki czemu można sprawdzić panujące na danym zbiorniku warunki i zapoznać się z pomocnymi podczas łowienia informacjami. Jeśli chodzi o rzeki, zdecydowanie najczęściej poleca się Wisłę w okolicy Oświęcimia, często mówi się także o Skawie czy Brynicy, jednak wiele innych rzek i jezior również jest dobrych dla wędkarzy, doświadczonych i początkujących.

Warto zapoznawać się z nowymi miejscami w naszej okolicy, które polecane są na forach czy w czasopismach branżowych. Często niedaleko trafi się naprawdę dobre łowisko, które można odwiedzać przez cały rok, łowiąc różnymi metodami. Polecamy korzystanie z różnorodnych metod!